KUR’AN-I KERİM’İN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kur’an- Kerim’in başlıca özellikleri nelerdir? Kur’an’ın özellikleri maddeler halinde…

Hz. Peygamber’e Cebrail (r.a.) aracılığıyla Arapça olarak gönderilen ve ****e kadar tevatür yoluyla gelen Kur’an’ın başlıca özellikleri şunlardır:

Posted May 5,2019 in History and Facts.

ismet demir
1 Followers 78 Views

Hz. Peygambere Cebrail (r.a.) aracılığıyla Arapa olarak gnderilen ve bize kadar tevatr yoluyla gelenKuranın başlıca zellikleri şunlardır:

1-Kuran-ı Kerim, Peygamberimize diğer kutsal kitaplarda olduğu gibi tamamı bir anda değil, zamanın ve olayların gereğine gre ayetler ve sreler halinde para para indirilmiştir.

2-Kuran, en son ilahi kitaptır ve ondan sonra başka bir kitap gelmeyecektir. Getirdiği hkmlerin ve hakikatlerin geerliliği kıyamete kadar srecektir.

3-Kuran bize kadar hi bozulmadan ve değişmeden gelmiştir ve kıyamete kadar da yle kalacaktır.

4-Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammedin (s.a.v.) peygamber olduğunu gsteren mucizelerin en byğ ve srekli olanıdır.

5-Kuranın kapsadığı ilahi hakikatler kıyamete kadar btn insanların ve ağların ihtiyacını karşılayacak değerdedir. Bilimin ve aklın, ondaki gereklerde elişki bulacağı bir zamanın gelmesi dşnlemez. nk bilim, Kuranın asırlar ncesinden anlattığı gerekleri teyit ederek Onu ardından takip eder.

6-Onun bir başka stnlğ kolayca ezberlenebilmesidir. Bugne kadar milyonlarca insan onun tamamını ezberlemiş Kuran hafızı olmuştur. Kıyamete kadar da ezberlenmeye devam edilecektir. Bu zellik tarihte hibir kitaba nasip olmamıştır.

7-Kuran, insanın ferdi, sosyal, bedeni, manevi btn problemlerine zm reten bir şifa kaynağıdır.

ismet demir Articles

Read more

Education
July 7, 2019 | 82 Views

Other
May 5, 2019 | 43 Views

Science and Technology
September 9, 2019 | 23 Views

Science and Technology
September 9, 2019 | 14 Views

Sport
June 6, 2019 | 30 Views