Mucize........

Sally’nin küçük kardeşi George’un başına gelen mucize.

Posted August 8,2019 in Live Style.

Hamdullah Güven
263 Followers 103 Views

Sally, kk kardeşi George hakkında anne ve babasının konuşmalarını duyduğu zaman yalnızca sekiz yaşındaydı. Kardeşi ok hastaydı ve onu kurtarabilmek iin ellerinden gelen herşeyi yapmışlardı. Georgenin yalnızca ok pahalıya malolacak bir ameliyatla kurtulma şansı vardı fakat bunun iin yeterli paraları yoktu. Babasının, umutsuz bir biimde annesine şyle fısıldadığını duymuştu Sally: Yalnızca bir mucize onu kurtarabilir. Bu szleri duyar duymaz, usulca kendi odasına yrd Sally. Domuz biimindeki kumbarasını gizlediği yerden ıkartarak iindeki paraları yavaşa yere dkerek saymaya başladı. Yanılgıya dşmemek iin tam kez saydı kumbaradan ıkardığı bozuk paraları. Sonra hepsini cebine koyarak aceleyle evden ıkıp, kşedeki eczaneye gitti.

Eczacının dikkatini ekebilmek iin byk bir sabırla bekledi. Eczacı ok yoğundu ve bir adama ilalarını nasıl kullanacağını anlatıyordu. Bu yoğun alışmanın arasında sekiz yaşındaki bir ocukla ilgilenmeye hi niyeti yoktu ama Sallynin beklediğini grnce Evet, ne istiyorsun syle bakalım dedi. Biraz acele et, grdğn gibi beyefendiyle ilgileniyorum diyerek yanındaki şık giyimli adamı gsterdi. Sally Kardeşim dedi. Sessizce yutkunduktan sonra devam etti: Kardeşim ok hasta, bir mucize almak istiyorum. Eczacı Sallye bakarak: Anlayamadım dedi. Şeyy, babam Onu ancak bir mucize kurtarabilir dedi, bir mucize ka paradır, bayım? Eczacı Sallye sevgi ve acımayla baktı bu kez: zgnm kk kız, biz burada mucize satmıyoruz, sana yardımcı olamayacağım dedi.

Sally o kadar kolay vazgemek istemedi. Eczacının gzlerinin iine bakarak Karşılığını demek iin param var benim, bana yalnızca fiyatını sylemeniz yeterli dedi. Bu arada Sally ve eczacının yanında bekleyen iyi giyimli bey Sallye dnerek Ne tr bir mucize gerekiyor kardeşin iin kk hanım? diye sordu. Bilmiyorum dedi Sally. Sonra gzlerinden aşağı szlen yaşlara aldırmaksızın devam etti: Tek bildiğim, o ok hasta ve annem ameliyat olmazsa kurtulamayacağını syledi ailemin de ameliyat iin deyebilecekleri paraları yok. Ama babam Onu ancak bir mucize kurtarabilir deyince ben de paramı alıp buraya geldim. Peki, ne kadar paran var? diye sordu iyi giyimli adam. Bir dolar ve onbir sent dedi Sally. Ve dnyadaki tm param bu! Bu iyi bir şans, kk kardeşini kurtarmak iin gerekli olan mucize iin yeterli bu para dedi, iyi giyimli adam.

Adam bir eline parayı aldı, teki eliyle de Sallynin elini tutarak Beni yaşadığın yere gtrr msn ltfen? diye sordu. Kk kardeşini ve aileni tanımak istiyorum dedi. İyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrongdu ve George iin gerekli olan ameliyatı yapabilecek tanınmış bir cerrahtı. Ameliyat başarıyla sonulanmış ve aile hibir deme yapmamıştı. Hep birlikte mutluluk iinde evlerine dndkleri zaman hl yaşadıkları olayların etkisinden kurtulamamışlardı. Anne: Hl inanamıyorum. Bu ameliyat bir mucize! Doğrusu maliyeti ne kadardır merak ediyorum dedi. Sally kendi kendine glmsedi. O bir mucizenin kaa malolduğunu ok iyi biliyordu. Tam tamına bir dolar ve onbir sent!

Tags: #mucize,
Hamdullah Güven Articles

Recent

Recent Articles From: Hamdullah Güven

Popular

Popular Articles From: Hamdullah Güven

Read more

Other
May 5, 2019 | 92 Views

History and Facts
May 5, 2019 | 172 Views

News and Politics
January 1, 2020 | 18 Views

Other
July 7, 2019 | 92 Views

Live Style
May 5, 2019 | 442 Views