Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yapmak biz kadınlar adeta bir sanat. Bu sanatı doğru icra etmenin ve sonuçtan memnun kalmanın bazı basit ama önemli ayrıntıları var. Bunların başında cilt tipine ve cilt rengine göre makyaj yapmak geliyor. Hem cilt tonunuzu hem de cildinizin alt tonunu belirledikten so

Posted October 10,2019 in Science and Technology.

·.·★ ᴇᴢᴇʟ ★·.·
3027 Followers 160 Views

Cilt tonlarıesmer, sarışınvekumralolarak ana grubu ayrılır. Bunun beraberinde cilt alt tonları ventrolarak gruba ayrılmaktadır. Cilt tonunuzun cildinizin alt tonu ile alkası yoktur ve ntr alt ton ok fazla grlen bir alternatif değildir. Cildin alt tonları genellikle sıcak ya da soğuk tonlardır.

Cildinizin alt tonunu belirlemek iin yapmanız gereken şey olduka basit. Bunun iin bileğinizin i kısmındaki damarlara bakmanız yeterli. Damarların rengi yeşil ise sıcak alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir. Eğer damarlarınız mavi ise soğuk, yeşil mavi grnml ise de ntr alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir. Bu kontrol gn ışığında yapmanız daha sağlıklı sonu verecektir.

Sıcak alt tonlu cilde sahip kişilerin cilt altındaki pigment renklerisarıdır. Bu yzden sıcak alt tonlu ciltlere sarı alt tonlu ciltler de denilmektedir.

Soğuk alt tonlu cilde sahip kişilerin cilt altındaki pigment renkleripembe ve kırmızıdır. Bu yzden soğuk alt tonlu ciltlere pembe alt tonlu ciltler de denilmektedir. Soğuk alt tonlu ciltlerin genellikle soluk pembe ya da beyaz olduğuna dair bir n yargı vardır ancak bu doğru değildir. Esmer kişiler de soğuk alt tonlu cilt yapısına sahip olabilirler.

Eğer soğuk alt tonlu bir cilde sahipseniz; lacivert, mavi, pembe, mor gibi soğuk renkler size olduka yakışacaktır. Eğer sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz; kırmızı, turuncu, yeşil gibi sıcak renkler size yakışacaktır.

Cilt alt tonunuzu ve cilt tonunuzu belirlediyseniz vebeyaz tenli bir cilde sahipsenizyazının devamında sizin iin harika makyaj nerilerimiz olacak.

  • Her cilt renginde olduğu gibi beyaz tenli ciltlerde defondtenseimi olduka nemlidir. Beyaz tenli kişiler gneş konusunda daha hassas bir cilde sahip oldukları iin mutlaka yksek koruma faktr ieren rnler tercih etmelidir. Daha bronz grnmek uğruna cilt tonundan daha koyu renklerde fondtenler tercih edilmemelidir. Aksi takdirde bronz grnmek bir yana maske etkisi kazanmış bir grnm oluşacaktır. Aynı şekilde daha da beyaz grnmek uğruna cilt renginden daha aık tonda bir fondten de tercih edilmemelidir. Bu cildi gereğinden fazla solgun ve sağlıksız gsterecektir.
  • Beyaz tenli ciltlerde genellikle hassasiyet sorunları ve buna bağlı kızarıklıklar grlebilir. Bunun iin fondten uygulamadan nce mutlaka birkapatıcıya daCC kremile kırmızı blgeler ntrlenmelidir.
  • Beyaz tenli kadınlar iin genellikle yumuşak geişli ve sakin grnml makyajlar nerilir. Bakışları ok fazla sertleştirmemek adına kahverengimaskaratercih edilebilir. Eğer siyah maskara konusunda ısrarcı iseniz yumuşak grnm veren bir maskara semeli ve ekstra siyah etki verenlerden kaınmalısınız.
  • Allıkseiminizi pembe ve şeftali tonlarından yana kullanabilirsiniz. Bu renkler cildinize sıcak bir grnt verip daha canlı grnmenizi sağlayacaktır. Eğer glgeleme ve aydınlatma yapacaksanız ok koyu renkler kullanmaktan kaınmalısınız. Aksi takdirde elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek isterken yznzn iki yanında size ait olmadığı ok belli olan iki izgi ile başbaşa kalabilirsiniz.
  • Aydınlatıcıseiminde rose ve gold tonları yerine inci tonlarını terci ederek daha doğal bir grnt elde edebilirsiniz.
  • Eğer beyaz tenli bir kadınsanızrujseiminde olduka zgrsnz. Nude tonları da rahatlıkla kullanabilirsiniz, kırmızı, bordo gibi cesur renkleri de. Dilerseniz pembe ve şeftali tonlarındaki rujlarla da doğal ve sıcak bir grnt yakalayabilirsiniz.
  • Beyaz tenli kadınlarfarseimlerinde kahverenginin tonlarını tercih edebilirler. Bununla birlikte cilt alt tonuna gre pembe, yeşil, mor, gri tonlarını seebilirler.
  • Son olarak makyaj sabitlemek iin kullandığınızpudramutlaka şeffaf pudralardan olmalıdır.
·.·★ ᴇᴢᴇʟ ★·.· Articles

Recent

Recent Articles From: ·.·★ ᴇᴢᴇʟ ★·.·

Popular

Popular Articles From: ·.·★ ᴇᴢᴇʟ ★·.·

Read more

Other
April 4, 2019 | 136 Views

Other
June 6, 2019 | 176 Views

People and Nations
May 5, 2019 | 169 Views

Travel and Events
July 7, 2019 | 73 Views

History and Facts
August 8, 2019 | 335 Views