iPhone'larda Ön Bellek(Ram) Temizleme Nasıl?

Apple’ın iOS işletim sistemi akıllı telefonları olan iPhone akıllı telefonlarının Android serisi akıllı telefonlardan en büyük eksiklikleri uygulama ön belleklerinin kolay kolay silinemiyor olması. Bunun için belli başlı işlemler yapmak ya da uygulamalar için bakacak

Posted January 1,2020 in Science and Technology.

·.·★ ᴇᴢᴇʟ ★·.·
3075 Followers 58 Views

iPhone akıllı telefonlarında uzun sre RAM temizleme işlemi yapılmadığında zamanla telefonun yavaşlamasına hatta uygulamaları alıştırırken uygulamalarda donma sorunları yaşanması gibi sorunlarla da karşı karşıya kalınabiliyor. PekiiPhone RAM temizlemeişlemi iin kullanıcıların deneyebilecekleri kolay yntemler var mı?iPhone RAM temizlemeişlemi iin nasıl işlemler uygulanabilir? Daha detaylı olarak bakalım.

iPhone Reboot İşlemi Yapmak

Birok iPhone akıllı telefonunda yer alan bu zellik ile beraber telefonu kapatmanıza gerek kalmadan istediğiniz anda telefonunuzun RAM temizleme işlemini gerekleştirebiliyorsunuz. Hem kısa sre ierisinde uygulanabiliyor olması hem de telefonun kapatılmasına gerek kalmaması nedeniyle bu işlem en ok tercih edilen yntemler arasında. Fakat belirtmek gerekiyor bu yntem iPhone 4 sonrası akıllı telefonlarında yer alıyor. Peki reboot işlemi yaparak RAM temizleme sistemini nasıl gerekleştireceğiz?

  • ncelikle iPhone akıllı telefonunuzun kilit ekranını amanız gerekecek. Kilit ekranındayken bu işlemi yapamıyorsunuz. Kilit ekranını atıktan sonra ise bir sre power tuşuna basılı tutmanız gerekecek.
  • Tuşa basılı tuttuğunuzda ise karşınıza kapatma men seenekleri gelecek. Şimdi buradan herhangi bir seeneği semeden g tuşuna basmayı bırakıp bu kez men kapanana kadar Home tuşuna basılı tutmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra ana ekranda ıkan kapatma mens kapandığında reboot işlemi ile RAM temizleme işlemini gerekleştirmiş olacaksınız.
  • Ekstra bir işlem uygulamaya gerek yok. Tabi bunun yanında bir kez daha hatırlatmakta yarar var sz konusu sistem biraz daha yeni iPhone serilerinde geerli olan iPhone 4 sonrası serleri iin kullanılan sistemlerden biri. Eksi iPhone akıllı telefonlarında bu yntemi kullanmak mmkn değil.

Restart(Yeniden başlatma) ile Ram Temizliği

iPhone RAM temizleme işlemi iin bir diğer en basit yntem ise telefonu yeniden başlatmak. Android akıllı telefonlarında sık bir şekilde karşılaştığımız yntemlerden biri olan yeniden başlatma işlemi iPhone serisi akıllı telefonlarında da geerli. G tuşu ardından yeniden başlat dediğinizde telefonunuz yeniden başlatılıyor. Telefonunuz yeniden başlatıldığında ise otomatik olarak RAM bellek zerinde tutulan n bellek verileri de silinmiş oluyor. Her ne kadar detaylı bir temizleme işlemi olmasa daaşırı donmavetakılmasorunları yaşanan akıllı telefonlarda yeniden başlatma işlemi bir nebze olsun olumlu bir etki sağlamakta.

zellikle telefonunuz ok sık kyorsa, uygulamaları atığınızda alışma durdurma hataları alıyorsanız, uygulamalarda ya da internet tarayıcısında yanıt vermiyor sorunu varsa, ekran geişlerinde yavaşlama ya da takılma sorunları ile karşı karşıya kalıyorsanız bu durumlarda RAM belleklerinizde aşırı donma durumundan şphelenmeniz veRAM temizleme işlemleriniuygulamanız gerekiyor. Eğer RAM bellek temizleme işleminden sonrada telefonda yaşanan sorunlar devam ediyorsa bu kez telefonunuzu sıfırlayıp sorunun devam edip etmediğine bakmanız gerekiyor. Eğer sorun devam ediyorsa bu kez donanımsal bir sorun ile karşı kalmış olabilirsiniz. Bu durumda da yetkili servisi başvurmak gerekebilir.

·.·★ ᴇᴢᴇʟ ★·.· Articles

Read more

People and Nations
October 10, 2019 | 501 Views

Natural
June 6, 2019 | 192 Views

Other
May 5, 2019 | 550 Views

Other
May 5, 2019 | 138 Views

Live Style
July 7, 2019 | 538 Views