Boşuna Kendinizi Kandırmayın

Ölüm hiçbir zaman peşimizi bırakmadı.

Posted May 5,2019 in Other.

lm hibir zaman peşimizi bırakmadı. Her an her saniye len insanlar, şehit, sulu,Hayat, hibir zaman adil olmadı. Hibir zaman doğruyu kendiliğinden sunmadı nmze. Onun yerine nmze hep seenekler koydu biz seelim diye. Bizse sonra bunları ssledik, kader dedik. Kendi seimlerimizden kendimiz sorumluyken , bir şekilde yaptığımızın tersini de yapabilme şansımızın olduğunu oğu zaman gz ardı ettik. Tıpkı len insanlara yaptığımız gibi grmek istediklerimizi grdk senelerce. Halbuki bir trl kabullenemedik her zaman herkesin mkemmel olamayacağını.katil, kurban isimleriyle anılıp duruldu. Oysa onlar sadece insan ! Sulu olabilirler, kurban olabilirler, masum da olabilirler ama sonuta onlar insan . Ve bir yerlerde onlar iin de zlen , gz yaşı dken insanlar bulunuyor.

Sylemiştim , insanların kendi tercihleri var , ve hayat bize her zaman seme hakkı veriyor . Evet, herkesin sylediği gibi hayat acımasız . Ama insanlar daha acımasız. yle ki hayatı akışına bıraktıklarını sylyorlar, sonra nlerine ıkan her olayda sorun ıkartıyorlar.

Zaten insanoğlunun durumu her zaman byle olmuştur. Aıklamak istemediği , anlamadığı , zemediği durumlarda hep bahanelerin arkasına sığınmış, bir sulu arama abasına girişmiş, kendini her daim yceltme abasına girişmiştir. Dşnyorum da , her şey iimizdekilerin bir yansımasıdır bence. Sonuta yle ki sen dışarısının karanlık olduğunu dşnyorsan nce karanlığı fark etmeli, grmeli, hissetmelisin. Başka trl Polyanna hayatı toz pembe grebilir miydi ?

Tags: ölüm, yaşam, hayat,
Hatice Serpil K Articles

Read more

Other
June 6, 2019 | 53 Views

Travel and Events
May 5, 2019 | 61 Views

People and Nations
April 4, 2019 | 83 Views

Other
May 5, 2019 | 84 Views

News and Politics
September 9, 2019 | 28 Views