İlk Buluşmada Uzak Durulması Gereken Kurallar


TOPUKLAR AŞAĞI!

Eğer çok sık topuklu ayakkabı giyen biri değilseniz. Bu duruma alışkın olmayıp, topuklu ayakkabının üzerinde durmayı çok da beceremiyorsanız ilk buluşmalarınızda tercih etmekten uzak durmalısınız. Partnerinizin boyu konusunda da emin olamıyo

GRİNİN EŞOFMAN TONU!

Özellikle bir ilk buluşmada rahat giyinmek çok önemlidir ama rahatlığın dozu da çok önemlidir. Gri bir eşofman altı ile bir ilk buluşmaya gitmek sizleri biraz özensiz gösterebilir. Evde film izleme kostümünüzle partnerinizin karşısına çıkmak, partnerinizin heyecanını dindirebilir.

OTURMAYA MI GELDİK KIZ!

Bir ilk buluşmanın en korkunç kostümlerinden biri fazlasıyla abiye bir kıyafet ile partnerinizin karşısına çıkmak olacaktır. Bazı kurumsal meslek gruplarında takım elbise şart olsa bile, kıyafetinizi biraz daha yumuşatmak için kravatınızdan ya da ceketinizden feragat etmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle abiye bir kıyafet, gece elbisesi gibi düğünleri anımsatan kıyafetleri tercih etmekten kaçınmalısınız.

MAKYAJ MI, WHY SO SERIOUS?

Makyaj birçok kadının yapmaktan keyif aldığı bir şeydir. Aslında yapılan sanattır, kadının sureti de o sanat için gerekli olan tuvalin ta kendisidir. Fakat bazılarımız o kadar da iyi sanatçılar olmayabiliyoruz. İlk buluşmada Jokere dönmemek için en az, sade, doğal bir makyajı yapmayı tercih edebilirsiniz. Çok makyaj her zaman başa beladır.

TAKMIŞ TAKIŞTIRMIŞ!

Erkek takıları her zaman riskli gruplardandır. Şövalye yüzüğü, deri bileklikler, altın kolyeler… Her biri tarzınızın bir parçasını, kişiliğinizden bir esinti vermektedir. Bunun için karşınızdaki insanın tarzına biraz kulak vermeyi, gözlemlemeyi deneyebilirsiniz.

DEKOLTE Mİ, SİYAH RENGİ SOLMUŞ TSHİRT MÜ?

İlk buluşma için yine ne derin dekolteleri ne de Cem Yılmaz’ın bizlere attığı kazık olan siyah tshirtü tercih etmemelisiniz. Derin dekolteleri buluşmanızda oranız buranız pörtledi mi düşüncesine kitlenip buluşmadan keyif alamamanız için tercih etmekten uzaklaşabilirsiniz. Siyah rengi solmuş tshirtü ise kesinlikle kimliğinizden hiçbir parça yansıtmadığı için tercih etmekten kaçınabilirsiniz.