Mucizeler Onu Bekleyene Gelir

Başarmak istediğiniz şeyin çok basit bir yolu var aslında. Sizden önce, başarmak istediğiniz şeyi başarmış birisini bulmak ve onu modellemek

Posted May 5,2019 in Education.

Aybike
2 Followers 75 Views

Başarmak istediğiniz şeyin ok basit bir yolu var aslında. Sizden nce, başarmak istediğiniz şeyi başarmış birisini bulmak ve onu modellemek. Belki onun bu sonucu elde etmesi yıllarını almıştır. Belki bu başarıyı elde ederken ok gzel şeyler yaşamış, bir o kadar da hata yapmıştır. Ve inanın ki btn hataları tek başımıza yapacak kadar vaktimiz yok. Bu yzden başkalarının yaptığı hatalardan ders almayı ğrenmeliyiz. Ben de ne zaman tanıyayım ya da tanımayayım, herhangi bir alanda başarılı olmuş bir insanın hikayesini duysam dikkat kesilirim. Ne yapmış, neden yapmış? Nasıl yapmış? Hangi yollardan gemiş? Bu yollardan geerken nelere dikkat etmiş? Neleri mkemmelleştirmiş? Hangi hataları yapmış?

Bu soruların cevabını ararken ister istemez ortak bir noktaya rastlıyorsunuz. Bu insanların hepsi bir karar vermiş, niyetlenmiş, o kararı ne pahasına olursa olsun uygulamaya adanmış ve bilin bakalım ne olmuş? Mucize

Olmaz denilen, başarılamaz denilen her bilinli ve adanılmış karardan sonra insanların başına yolları aacak olaylar gelmiş.

mucizeler

Siz buna ister mucize deyin, ister ekim yasası deyin, ister olumlu dşnce gc deyin ne derseniz deyin ama gerek olan bir şey var ki, siz bir şeyi yapmayı gerekten tm yreğinizle istediğiniz zaman, tm dnya bunu gerekleştirmek iin işbirliği yapar.

Kararların gcnden bu yazıda ayıca bahsetmeyeceğim. Bu yazımda sadece verdiğimiz karara olumlu dşnceyle bağlanmanın neminden bahsetmeye alışıyorum.

Hayatımız bazen gerekten inanılmaz olumsuz olaylarla dolu olabiliyor. Katlanılmayacak sandığımız acılar, lmler ayrılıklar ve daha birok şey. Ve hepimiz biliyoruz ki lm bile yeni bir başlangıtır doğru ynden bakarsak eğer.

Ne de olsa kolay bir hayat insana hibir şey ğretmez. Elbette ki her zaman zorluklarla ve iimizi yiyip bitiren sorunlarla karşılaşacağız. Ancak nemli olan bunu nasıl deneyimlediğimiz ve bundan ne ğrendiğimiz değil midir? Gece ne kadar karanlık olursa olsun gneş sonunda doğmaz mı? yleyse şkretmeliyiz. Elimizdekilere, sahip olduklarımız ve henz olamadıklarımıza da.

Şemsi Tebriz-inin de dediği gibi: Şkret! İstediğini elde edince şkretmek kolay. nemli olan dileğin gerekleşmediğinde de şkredebilmektir.

Ben size bir şey nermek istiyorum. Olumlu dşnce egzersizi. Şimdi bir dşnn, srekli olumsuz dşncelerle hayatınızı aşağıya mı ekmek istiyorsunuz yoksa o olumsuz dşnceleri zihninizde belirdiği anda yok ederek mucizeleri hayatınıza ekmek mi istiyorsunuz? Evet tam da dşndğm gibi, cevabınız, olumsuz dşnceleri hayatımdan ıkarmak istiyorum oldu.

yleyse sıkı durun. Reeteyi veriyorum. On gn boyunca bu reeteyi uygulayacaksınız. Zihninizde herhangi bir konuyla ilgili olumsuz bir dşnce belirdiğinde iki dakika iinde onu kovmanız, o yabani otu gl bahenizden kesip atmanız gerekiyor. Eğer kesip atmazsanız uzun bir sre o olumsuz dşnceye bağlanır kalırsanız, zgnm, beşinci gnde bile olsanız reeteyi en baştan tekrar uygulamanız gerekecek.

Ben kararlıyım iki dakikadan fazla takılı kalmam ama bu dşnceden nasıl sıyrılacağımı bilmiyorum diyorsanız onunda basit bir yolu var. O da daha nceki yazılarımda bahsettiğim kelimelerin gc ve glendirici sorulardan geiyor. Kendinizi olumsuz bir dşnceye kapılmış srkleniyor hissettiğinizde hemen durun ve kendinize sorular sormaya başlayın. Bu durumun iyi yanı ne? Nesi henz mkemmel değil? Daha iyi olması iin neler yapabilirim? Nasıl davranabilirim?

Emin olun bu soruların zerine zihninizde yeni referanslar araştırmaya başlayacak ve durumunuz hemen değişecektir. On gn boyunca bu alıştırmayı yapmak, bir ay boyunca sıkı bir rejim yapıp bir ay sonunda verdiği kilolara kıyamayıp tekrar aşırı yemeye başlayamamaya benzer. On gn boyunca hep olumlu dşnp olumsuz dşnceleri kovmayı ğreneceğiniz iin, on gn sonunda kendinize kıyıp olumsuz dşnceye kapılamayacaksınız. Denemeniz dileğiyle

Aybike Articles

Read more

Other
July 7, 2019 | 32 Views

Education
May 5, 2019 | 81 Views

Education
August 8, 2019 | 192 Views

Other
April 4, 2019 | 112 Views

Science and Technology
October 10, 2019 | 108 Views